İngiliz basınının amiral gemisinden Marmaris övgüsü   

Kenan GÜRBÜZ

Güney Ege Turistik Otelciler Birliği (GETOB), sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“GETOB” Güney Ege Turistik Otelciler Ve İşletmeciler Birliği’nin Marmaris Ticaret odası ve YDA Dalaman Havalimanı ortak tanıtım çalışmasıyla İngiltere’nin en çok okunan ve prestijli gazetelerinden olan The Guardian gazetesinin Mayıs ayında yayınlanan THE TRAVEL GUİDE ekinde “Yeryüzünde bir Cennet” başlığıyla yer alan Marmaris, binlerce yıllık geçmişe sahip Antik Kentleri, Doğal Güzellikleri, Mavi Yolculuk, Treking ve Bisiklet Rotaları, Dalış Noktaları ve Gastronomisi ile kaynak pazarımız Birleşik Krallık’ta milyonlarca okuyucuyla buluştu”

“İNGİLTERE’DE EN POPÜLER BÖLGE DALAMAN”

Güney Ege Turistik Otelciler Ve İşletmeciler Birliği (GETOB) Yetkilileri, İngiltere’nin Muğla ve Türkiye için de en büyük kaynak pazarlarından biri olduğunu söylediler.
Bodrum, Fethiye ve Marmaris’i domine eden pazarın İngiltere olduğunu vurgulayan yetkililer, şu bilgileri verdiler:

“İngiltere’siz bir Muğla düşünülemez. Dalaman bölgesi İngiltere’de en popüler turizm bölgesi olarak gözüküyor. Marmaris’te İngiliz’in girmediği hiçbir otel yok. Her otelin yüzde 70-75’i İngiliz misafirlerden oluşur. Dolayısıyla İngiliz misafirlerle Marmaris birbirileriyle örtüşmüş durumda. 20 senedir bu durum büyüyerek gidiyor. İngiltere’deki bütün tur operatörlerinin Marmaris’e özel ilgisi var. Büyük bölümünün uçuşların Dalaman, Tatil destinasyon tercihleri ise Marmaris. 2024 yılı rezervasyonarı çok iyi. Sayılardan görüyoruz ki gelen turistin yüzde 60’ı İngiliz. Bunun büyük bölümü Marmaris’e geliyor. Bizim için en önemli pazar. Mart ve kasım ayını da sezonun içine katacağız. Gönül ister ki 12 ay İngilizlerin geldiği günler olsun. Bunun için bütün paydaşlar çalışıyor.”

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir