İstanbullular piknik alanlarına akın etti

Bayramın son gününde aileleriyle birlikte piknik yapmak isteyenler Belgrad Ormanı’na akın etti. Kimileri mangalı yaktı, kimileri hamak keyfi yaptı. Çocuklarsa oyun oynayıp ormanın tadını çıkardı.

Ailesiyle piknik yapmak için gelen Bayram Kol, “İstanbul’dan gidemeyenlerin kaçamak yeri burası. Sabah geldik, bayağı kalabalık. Ortam çok güzel. Çoluk çocuk hepimiz geldik, İstanbul’da kaldık. Çocuklarla geziyoruz. Kağıthane’de oturuyoruz, buraya yakın. Temiz, büyük gidebileceğimiz en iyi yerlerden biri” dedi.

Özlem Şahin ise, “Ailece eğlenelim istedik. Ormanda mangalı rahat yapıyoruz. Çocuklar için geniş alan, çeşme, su içme her şey güzel. Akşama kadar buradayız” diye konuştu. Bayramlarda ailecek bir araya geldiklerini belirten İsmail Yenilmez, “Piknik yapmaya geldik. Oturduğumuz yere yakın olmasından ve havasından dolayı sabah erken saatte geldik. Güzel geçiyor, eğlendik. Doğada yürüyüş yaptık, şimdi oyun oynuyoruz. Sonra da mangal yakacağız. Bayram için güzellikler, iyilikler diliyoruz herkes için” şeklinde konuştu.

“ERKEN GELMEK LAZIM YOKSA YER BULAMAZLAR”

Avcılar’dan geldiklerini söyleyen Murat Doğan ise, “Sabah 6.00’da geldik, erken gelmek lazım, yoksa yer bulamazlar. Çok kalabalık, herkes burada, neşeli, mutlu şekilde. Herkese iyi bayramlar diliyorum. Herkes gelsin çıkıp çıkıp. İstanbul’da zaten fazla orman ve piknik alanı yok. Izgara ve mangal için burası var. Top oynadık, gezdik, dolaştık, kahvaltıyı burada yaptık. Uyumak için de güzel bir yer” dedi.

“İSTANBUL BOŞ SANIYORDUK GAYET DOLUYMUŞ”

Başakşehir’den ailesiyle gelen Halil Kurt, “İstanbul dışına çıkmadık ama çıkmayanlar da bayağı varmış. Biz İstanbul’u boş sanıyorduk ama gayet doluymuş, tıka basa. Ormanlarımız da güzel. Sabah 07.00’de geldik ama masayı zor bulduk. Belgrad çok güzel, Allah’tan burası var İstanbul’da bizleri kurtarıyor. Çoluk çocuk bir hava alıyoruz. Çok güzel. İstanbul’dan tatile gitmeyenler için zaten İstanbul’da da tatil yapacak çok yer var. Deniziyle ormanıyla. Bence, İstanbul her şeyi kendi içinde barındırıyor. Dışarıya gitmeye gerek yok. Tatil aramaya gerek yok. Deniz isteyene deniz var, orman isteyene orman var, köyü olmayana köy var. Buradan güzel bir köy yok bence. Ben Karadenizliyim Karadeniz’de böyle yerleri bulamazsın” diye konuştu.

Fatih’ten gelen Havva Arslan ise “7’den 70’e buradayız. Aile ortamı, herkes kendi halinde. Mangallarımız yanıyor, insanlar kaçıyor, en ucuz burası, masrafsız” dedi. Belgrad Ormanına ilk kez geldiğini ifade eden Nermin Dönmez de “Ortamı çok güzel. Genelde eniştem geliyor, o ısrarla beni getirdi. Halkalı’dan geldik. Yakında işbaşı, işbaşı yapmadan önce güzel bir gün geçiriyoruz ailecek” ifadelerini kullandı. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir